12 populiariausių kate mylėtojų kačių veislių

Kai kurios populiariausios katės galėjo išpopuliarėti dėl filmų, kuriuose jos buvo rodomos, arba teigiamos patirties, kuri paliko įspūdį kačių mylėtojams. Meilės lygis ir žaismingumas yra geriausios savybės, kurioms kačių savininkai teikia pirmenybę.

bengal cat
Bengal Cat

Katė yra naminė, grynaveislė arba hibridinė. Naminės katės neturi savo kilmės kilmės istorijos, tuo tarpu grynaveislės katės. Hibridai yra prijaukintos katės, mišrios su laukinių kačių veislėmis. Pagrindinė kilmę patvirtinanti organizacija, JAV įsikūrusi „Cat Fanciers“ asociacija, pripažįsta 44 skirtingas grynaveislių kačių veisles.

Šios 12 veislių katės yra populiariausios kačių mėgėjams visame pasaulyje.

Laikykite savo kates patalpose; jų gyvenimo trukmė bus ilgiausia – iki 20 metų. Lauko katės retai išgyvena 10 metų. Lauke esančios katės yra linkusios į kitų gyvūnų užkrėtimą, gali muštis ar būti užpultos plėšrūnų arba gali būti partrenktos transporto priemonių. Lauko katės taip pat gali suluošinti ar nužudyti lauko paukščius ir kitus laukinius gyvūnus.

Patarimas
persian
Persian

Veislės charakteristikos
Kai kurias kates daro tokias populiarias dėl jų unikalių asmenybės bruožų, stulbinančio fizinio išvaizdos, dėl kurių jas sunku pamiršti, arba jų veislės polinkį į ilgesnį gyvenimą.

1

Siamo

Siamese Cat
siamese
Siamese

Ši kačių veislė, populiari nuo XIX a., Kilusi iš Tailando (anksčiau žinoma kaip Siam). Siamas buvo pagrindinė Rytų trumpaplaukių, sfinksų ir Himalajų veislė. Dauguma Siamo kačių turi skirtingus ženklus, vadinamus „taškais“, kurie yra veido, ausų, pėdų ir uodegos spalvos sritys. Dvi Siamo kačių veislės turi „obuolio“ formos galvą ir putlesnį kūną, o kitos turi didesnę galvą ir liekną kūną. Animaciniame „Disney“ filme „Lady and the Tramp“ Siamo katės dainavo dainą, demonstruodamos savo intelektą ir vokalinius įgūdžius. Daugelio Siamo kačių, kilusių iš Tailando, uodega buvo sulenkta – ši savybė išaugo iš daugumos Siamo veislių, tačiau vis tiek galite tai pastebėti Tailando gatvės katėse.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS: Iki 14 colių
SVORIS:nuo 6 iki 14 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpas kailis su antspaudu, šokoladas, mėlyna ir alyvinė su mėlynomis akimis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 8 iki 12 metų
siamese kate
Siamese Kate
2

Persų

Persian Cat
persian kaicu
Persian Kaicu

Taip pat meiliai vadinamos viena iš „nušveisto veido“ kačių, Irano katė arba Širazo katė (pavadinta pagal Irano miestą), persai turi gražius, ilgus kailinius. Jie gali būti beveik bet kokios spalvos ir turėti plokščią veidą, palyginti su daugeliu kitų kačių veislių. Persai yra rodomi daugelyje filmų, meno kūrinių ir reklamų ir dešimtmečius buvo viena populiariausių kačių veislių. Jų paltus reikia reguliariai prižiūrėti, antraip jie bus matiniai. Kaip ir daugelis grynaveislių, jie yra linkę į įvairias ligas, įskaitant inkstų ir širdies problemas.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS: nuo 14 iki 18 colių
SVORIS:nuo 7 iki 12 svarų
PALVAS IR SPALVA:Ilgas vientisas (baltas, juodas, grietinėlės), tabby, kaliko, dviejų spalvų, sidabro ir aukso, tamsus ir dūmų kailis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 10 iki 17 metų
persian kate
Persian Kate
3

Meino meškėnas

Maine Coon Cat
maine coon
Maine Coon

Meino meškėnas, žinomas dėl didelio ūgio ir storo kailio, yra katė, į kurią sunku nekreipti dėmesio. Kilęs iš Meino valstijos ir oficialios valstijos katės, Meino meškėnas yra švelnus milžinas. Jie yra puikūs medžiotojai ir buvo išpopuliarėję po to, kai aštuntojo dešimtmečio pabaigoje CFA juos pripažino grynaveisliais. Jie išlieka viena populiariausių kačių veislių. Daugelis Meino meškėnų turi polidaktilizmą arba papildomus pirštus, todėl jų jau didelės pėdos tampa dar didesnės. Ši puiki savybė padeda medžioti sniege, nes didelės pėdos veikia kaip sniego batai. Klasikinė Meino meškėnų spalva yra ruda spalva, tačiau ši veislė gali būti beveik bet kokios spalvos.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:Iki 16 colių
SVORIS:9–17 svarų
PALVAS IR SPALVA:Ilgas, dvigubas sluoksnis su daugiau nei 75 spalvų deriniais ir žalios, auksinės arba varinės akys.
GYVENIMAS:9–15 metų
maine coon kate
Maine Coon Kate
4

Ragdoll

Ragdoll Cat
ragdoll kate
Ragdoll Kate

Ragdoll katės gavo savo vardą iš jų paklusnaus temperamento. Pakeldami jie linkę šlubuoti, panašiai kaip skudurinė lėlė. Vienu metu žmonės manė, kad negali jausti skausmo, tačiau tai netiesa. Ragdolls atrodo kaip ilgaplaukės Siamo katės su smailiais spalvų raštais. Jie taip pat turi savitas mėlynas akis ir į šunį panašias asmenybes, sekdami jų šeimininkus po namus.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:11–13 colių
SVORIS:10–20 svarų
PALVAS IR SPALVA:Vidutinio ilgio ir šilkinis su daugybe skirtingų spalvų ir raštų su mėlynomis akimis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 13 iki 15 metų
ragdoll
Ragdoll
5

Bengalija

Bengal Cat
bengal kate
Bengal Kate

Bengalijos yra laukinės išvaizdos katės-pažodžiui. Dėl jų ženklų jie atrodo labiau panašūs į džiungles, o ne į jūsų namus, tačiau jie yra prijaukinti. Jie yra kalbantys ir reikalauja daug mankštos. Jie būna įvairių spalvų su raštais, tokiais kaip dėmės ir rozetės. Jų vardas kilęs iš Azijos leopardo katės taksonominio pavadinimo Prionailurus bengalensis bengalensis. Bengalijos iš pradžių buvo veisiamos iš naminių kačių ir laukinės katės. Jie taip pat gauna gražių modelių iš šios laukinės katės.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:13–16 colių
SVORIS:8–15 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpaplaukis, dėmėtas ar marmurinis kailis su juodos, šokolado arba pilkos/sidabrinės spalvos raštais su žaliomis arba auksinėmis akimis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 10 iki 16 metų
bengal katem
Bengal Katem
6

Abisinijos

Abyssinian Cat
abyssinian cat
Abyssinian Cat

Iš Etiopijos (anksčiau žinoma kaip Abisinija) kilusi Abisinijos katė turi savitą rudą agouti kailį, kuris suteikia abisiniečiui nepakartojamą juostinę išvaizdą. Jis turi aukštas, smailias ausis; pleišto formos galva; ir lieknas ir raumeningas kūnas. Asmeniškai Abys yra aktyvios, smalsios katės, kurios dažnai seka aplinkinius šeimininkus. Jų žaismingas, į šunį panašus elgesys jiems patinka žmonėms.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:8–10 colių
SVORIS:8–12 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpaplaukis raudonos/oranžinės spalvos agouti kailis su šviesios ir tamsios spalvos juostomis; kitos spalvos gali apimti cinamoną, rausvą ir mėlyną
LIKIMAS GYVENIMUI:9–15 metų
abyssinian kate
Abyssinian Kate
7

Birmanas

Birman Cat
birman cat
Birman Cat

Birminai yra dar viena spalvota katė, tokia kaip Siamo ir skudurinė lėlė. Jie turi mėlynas akis ir vidutinio ilgio kailį, bet neturi pavilno-tai pagrindinis bruožas, išskiriantis juos iš persų ir Himalajų. Birmanai buvo originalūs skudurinių lėlių veisimo ištekliai, todėl jie atrodo labai panašūs, tačiau turi šiek tiek kitokius ženklus ir charakterius. Tai linksmos, socialios katės, kurios mėgsta dėmesį – iš savo pasirinkto žmogaus. Jie yra daugiau vieno žmogaus katės nei kiti.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:8–10 colių
SVORIS:10–12 svarų
PALVAS IR SPALVA:Ilgas ir šilkinis antspaudo, mėlynos, raudonos, šokolado, grietinėlės ir tortų spalvos kailis, įskaitant standartinius arba lūšio rašto taškus ir tamsiai mėlynas akis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 13 iki 15 metų
birman kate
Birman Kate
8

Rytų trumpaplaukis

Oriental Shorthair Cat
oriental shorthair kate
Oriental Shorthair Kate

Iš pirmo žvilgsnio galite pamanyti, kad ši liekna katė atrodo kaip Siamo, tačiau Rytų trumpaplaukė yra atskira veislė. Skirtingai nuo Siamo kačių, jos paprastai turi žalias akis ir daug spalvų modelių bei spalvų. Rytiečiai taip pat gali turėti ilgus plaukus. Rytų trumpaplaukės katės yra linkusios į odos vėžį ir peršąla, nes trūksta kailio; jie dažnai matomi dėvint megztinius.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:nuo 9 iki 11 colių
SVORIS:nuo 8 iki 10 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpas, lygus kailis su daugybe spalvų variantų: kietos, šešėlinės, dūminės ir tabby su žaliomis, mėlynomis, auksinėmis ir geltonomis akimis
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 10 iki 15 metų
oriental shorthair cat
Oriental Shorthair Cat
9

Sfinksas

Sphynx cat
sphynx kate
Sphynx Kate

Jei ieškote katės, kuri nenuleidžia, tada sfinksas jums. Sfinksų katės dėl kailio trūkumo atrodo nepakartojamai ir yra labai socialios, aktyvios, šunį primenančios katės. Atrodo, kad jie patenka į autorinių atlyginimų ratą, tačiau yra žaismingi ir kvaili ir, nepaisant jų karališkos išvaizdos, elgiasi labiau kaip teismo juokdariai.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:nuo 8 iki 10 colių
SVORIS:nuo 6 iki 12 svarų
PALVAS IR SPALVA:be plaukų, su balta, juoda, raudona, šokolado, levandų, tabby, vėžlio kiautu, kalio, smailia ir audinės spalvomis
LIKIMAS GYVENIMUI:9–15 metų
sphynx cat
Sphynx Cat
10

Devonas Reksas

Devon Rex Cat
devon rex cat
Devon Rex Cat

Devono rekso katės turi banguotus, minkštus trumpus plaukus ir lieknus kūnus su didžiulėmis ausimis. Devono reksas yra žaisminga, aktyvi katė, apibūdinama kaip „beždžionė katės kostiume“. Šis kačiukas pavogs jūsų širdį savo gyvu, mielu nusiteikimu. Jie taip pat yra mokomi ir puikiai mokosi gudrybių.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:nuo 10 iki 12 colių
SVORIS:nuo 6 iki 9 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpas, švelnus, banguotas kailis, tvirtas, tabbie ir tamsintas
LIKIMAS GYVENIMUI:9–15 metų
devon rex
Devon Rex
11

Himalajų

Himalayan cat
himalayan kaicu
Himalayan Kaicu

Kaip ir persas, kai kuriose kačių asociacijose Himalajų katė laikoma porūšiu, o kitose-atskira veisle. Himalajai buvo veisiami kirtus persus ir Siamo gyventojus, kad pasiektų savo spalvų taškus. Jie mėgsta savininkų dėmesį ir meilę, yra mielos asmenybės ir yra žaismingi.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:10–12 colių
SVORIS:7–12 svarų
PALVAS IR SPALVA:Tankus apatinis sluoksnis su ilgu paltu, kurio spalvos ir raštai yra pilkos, mėlynos, šokolado, alyvinės ir kreminės spalvos
LIKIMAS GYVENIMUI:Iki 15 metų
himalayan kate
Himalayan Kate
12

Amerikos trumpaplaukis

American Shorthair Cat
american shorthair cat
American Shorthair Cat

Visos Amerikos veislė, Amerikos trumpaplaukė katė yra protinga trumpaplaukė katė, turinti apvalų veidą ir trumpas ausis. Jie dažnai painiojami su naminėmis mišrios veislės katėmis, tačiau yra grynaveisliai. Jos veislės pavadinimas nuo naminių trumpaplaukių kačių pakeistas 1966 m., Kad būtų galima jas atskirti. Ši vidutinio dydžio katė yra švelnaus pobūdžio, todėl ši veislė yra puikus kompanionas šeimoms su vaikais ar kitais augintiniais. Amerikietiška trumpaplaukė yra viena populiariausių veislinių kačių veislių Šiaurės Amerikoje.

Veislės apžvalga

AUKŠTIS:8–10 colių
SVORIS:6–15 svarų
PALVAS IR SPALVA:Trumpaplaukis kailis su įvairiausiomis galimybėmis, įskaitant baltą, juodą, grietinėlę, mėlyną, rudą, šinšilą, vėžlio kiautą, kameją ir daugelį kitų
LIKIMAS GYVENIMUI:nuo 15 iki 20 metų
american shorthair kate
American Shorthair Kate

Veislės, kurių reikia vengti

Jei ieškote vienos iš populiariausių veislių, tikriausiai norite atpažįstamos katės ar tokio tipo, kurį galite lengvai rasti. Norite išvengti menkų ar retų veislių, tokių kaip Škotijos raukšlė ar Egipto mau. Šios katės yra gražios ir yra mielos namiškės, tačiau jas sunku rasti. Kitos katės, kurių norite vengti, yra hibridinės katės, turinčios daugybę laukinių kačių bruožų, tokių kaip chaosos, žaisliukai ir savanos. Jie dažnai yra puikūs ir atletiški, nenuspėjami, tačiau paprastai draugiški savo žmonių šeimai.

himalayan kate
Himalayan
Mums bus malonu išgirsti jūsų mintis

Palikite atsakymą

Pet Home | Geriausia naminių gyvūnėlių parduotuvė šunims ir katėms
Logo
Pirkinių krepšelis