[wpsm_toplist]
[wpsm_stickypanel][contents h2][/wpsm_stickypanel]
Galite išmokyti savo šunį – štai kaip!
Tai geriausias šunų dresūra straipsnis. Ar norite dresuoti savo šunį be kinologo? Jei taip, šis straipsnis jums labai naudingas.
Raginu augintinių tėvus galvoti apie šunų dresura samdymą taip pat, kaip ir mitybos specialistą. Mes visi žinome, kaip sveikai maitintis, tiesa? Tačiau kartais turime specialių mitybos apribojimų ar sąlygų, kurioms reikalinga apmokyta dietologo pagalba. Nėra gėda kreiptis pagalbos į specialistus. Tas pats pasakytina ir apie problemas, kurios gali kilti su savo geriausiu draugu, išskyrus tai, kad tai yra didžiulė išimtis, kad nėra šunų dresūra pramonės reguliavimo.
Tai tikrai pirkėjo saugojimosi situacija, kai samdote šunų dresuotoją. Galite gauti sertifikuotą, patyrusį ir tikrai talentingą profesionalą arba įsilaužėlį, kuris vakar iškabino ženklą, skelbiantį, kad yra treneris. Todėl atradimo pareiga tenka jums, augintinio tėvams.
Bet kas, jei būtų būdas, leidžiantis apeiti dažnai pražūtingą, ginčytiną šunų dresūros padėtį? Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad yra, o sprendimas yra toks: dresuokite savo šunį.

Taigi, kaip elgiesi? Pradėkite atlikdami šiuos tris veiksmus.
Jei turite reikalų su šunimi, kurio elgesį laikote agresyviu, ir į Google „šuo agresiją“ įtraukiate 17 mln. įrašų. Kaip įvertinti, kas tikrai turi gerų patarimų ir kas mano, kad yra ekspertas vien todėl, kad turi šunį? Užuot gaišę laiką ieškodami nepažįstamų žmonių patarimų, skirkite laiko savo šuns elgesio tyrinėjimui. Norėdami suprasti šunis, turite suprasti šunų kūno kalbą. Ką jūsų šuo jums sako, kai jis, pavyzdžiui, laižo nosį ar pakelia leteną? Puiki vieta pradėti mokytis apie šunų kūno kalbą yra šunų dresuotojos Jill Breitner programa „The Dog Decoder“.

Ar aiškiai paaiškinote savo šuniui, kas jam suteikia daug skanių sustiprinimų ir daro jus laimingus? Pradėkite mokydami labai mažais žingsneliais ir mažai įtemptoje aplinkoje, pavyzdžiui, paprastai atsisėskite ne emociškai įkrautoje vietoje, pavyzdžiui, prie durų. Eikite į duris ir, jei naujoji padėtis pasirodys per daug, grįžkite į paskutinę vietą, kur jūsų šuo galėjo išgirsti jūsų prašymą, ir pradėkite iš naujo. Nebijokite treniruotėse naudoti aukštos kokybės maisto stiprintuvus – dešrainiai ir purškiamas sūris išsprendžia DAUG problemų.
Jei bandėte treniruotis patys, bet įstrigote arba šuo progresuoja ne taip greitai, kaip norite, apsvarstykite galimybę samdyti specialiai apmokytą dresuotoją. Pirmiausia nustatykite, ar problema susijusi su paklusnumu (jis traukia pavadėlį), ar su elgesiu (jis puola ir loja ant kitų šunų), tada susiraskite dresuotoją ar elgesio specialistą, kuris specializuojasi sprendžiant šią problemą. Taip pat paklauskite potencialių dresuotojų, kaip jie padės jūsų šuniui, kai jis priims neteisingus sprendimus, ir ką jie daro su šunimi, kai jam pasiseks.
Svarbiausia, paklauskite, ar jie gali dresuoti jūsų šunį neliesdami šuns ar nenaudodami jokios jėgos. Jei jie to negali, pereikite prie trenerio, kuris gali. Galite ieškoti kvalifikuoto dresuotojo be jėgos per Pet Professional Guild. unų dresūra kaune

Jei jūsų šuo patiria šokinėjimo ant žmonių problemą, kai sugaunate savo šunį sėdintį ar gulintį ramioje situacijoje, duokite jam tikrai skanių mėsos ar sūrio stiprintuvų. Po to, kai jis pradės daryti daugiau to, už ką buvo apdovanotas, tada pradėkite „atsisėsti“ arba „nusileisti“ vėl naudodami maistą. Kodėl? Šunys turi būti motyvuoti, kaip ir žmonės. Jūs neinate dirbti nemokamai, todėl neprašykite kitos rūšies daryti to, ko nenorite daryti patys.
Žinokite, kad atlyginamas elgesys didėja. Šuo negali tuo pačiu metu sėdėti ir šokinėti ant žmonių, todėl sunkiai dirbkite, kad sustiprintumėte norimą elgesį. Taip pat ženkite žingsnį atgal ir paklauskite savęs, ar netyčia sustiprinate nepageidaujamą elgesį (galbūt paklūstate šokinėjančiam šuniui į krūtinę, o tai jūsų šuo gali suprasti kaip kvietimą žaisti). Jei tai, ką darote, neduoda norimų rezultatų, pakeiskite savo elgesį. Turime nustoti sakyti savo šunims „ne ne ne“, o ieškoti būdų, kaip pasakyti „taip“.
Šunys daro tai, kas jiems tinka. Taip atsitinka, kad dauguma to, kas tinka jiems, tinka ir mums. Šunys nebando perimti kontrolės. „Dominavimo teorija“ buvo visiškai ir visiškai sugriauta mokslo. Vis tiek galite susidurti su treneriais, kurie tai reklamuoja, tačiau žino, kad jie naudojasi pasenusiomis ir kenksmingomis šunų dresūros metodikomis.

Pradėdami dresuoti savo šunį, atkreipkite dėmesį, kas veikia, o kas ne. Nerekomenduojama naudoti jėgos, nes ji mažina pasitikėjimą ir ryšį. Šunys ieško žmonių ir nori būti su mumis, todėl agresijos naudojimas šuniui dresuoti susilpnina šį ryšį. Ieškokite teigiamų būdų, kaip paskatinti, motyvuoti ir pagirti savo šunį, kai jis daro tai, ko norite. Vienintelė bausmė, kurią naudoju bet kokios veislės šunims, yra skirtasis laikas. Aš arba išeinu iš situacijos, arba atimu daiktą, kurio šuo nori tuo metu. Ir tada aš nedelsdamas grįžtu asmeniškai – arba grąžinu daiktą, kurio nori šuo – vėl paklausęs, kokio elgesio aš noriu.
Yra keletas pagrindinių įgūdžių, dėl kurių gyvenimas su šunimi tampa malonesnis, be to, jie taip pat daro šuns gyvenimą su mumis patogesnį šuniui. Tačiau šunys į mūsų namus nepatenka žinant namų taisykles. Netgi vien išmokus patikimai sėdėti galima išspręsti daugybę problemų. Paklusnumas prasideda nuo susikaupimo, todėl kuo labiau jūsų šuo mėgsta būti šalia jūsų ir kuo labiau jis bus sutvirtintas siūlydamas jums tokį elgesį, kokio norite, tuo harmoningesnis bus abiejų rūšių gyvenimas.
Galite patys atlikti daugybę šunų dresūros. Šunų dresūra nėra raketų mokslas. Tiesą sakant, net jei išsiuntėte savo šunį pas dresuotoją, jūs vis tiek gyvenate su šunimi. Kai jis grįš, treniruotės tenka jums. Puikios naujienos yra tai, kad galite išmokyti savo šunį tik šiek tiek padidinę žmonių žinias, gerumą ir motyvaciją.
Šuns komandos, kurios būtinos dresuojant jūsų šunį
Tinkamas mokymas yra viena iš labiausiai naudingų augintinio savininko dalių. Teisingai padarę savo šunį paruošite laimės, meilės ir saugumo visam gyvenimui. Tokios komandos kaip sėdėti, atsisėsti ir pasilikti ne tik padeda jūsų šuniui elgtis namuose, bet ir gali padėti jam tapti geru šunų piliečiu už namų ribų.
Žemiau surinkome 21 būtiniausią šunų komandą, kad pirmiausia išmokytumėte savo pūkuotą geriausią draugą. Pirma, yra pagrindinės komandos, o tada pereiname prie sudėtingesnių gudrybių.
Visus juos pratinkite su savo šunimi du ar tris kartus per dieną po 10–15 minučių. Turėtų praeiti kelios savaitės, kol jūsų šuo susigaudys, bet kai tai padarys, būsite nusiteikę visam gyvenimui.

šunų dresūra – Esminis reikalavimas „sėdėti“ pravers kasdien. Nesvarbu, ar atvyksta įmonė, ar jūsų šuniukas vaišina, „sėdėti“ yra verta.
Norėdami išmokyti šunį „sėdėti“, laikykite skanėstą kumštyje ir padėkite virš šuns galvos. Lėtai perkelkite jį už galvos ir, kai jie pritūpia, pasakykite „sėdėti“ ir apdovanokite juos.

šunų dresūra – Mažiau žinoma, bet svarbi komanda yra „stebėkite mane“. Ši kryptis pravers, jei šunį atsivesite į judrią vietą. Kai geriau pažinsite savo šunį, žinosite, kada naudoti šią komandą – kai kuriems šunims jos reikia, kai pro šalį važiuoja automobiliai, priekyje bėga voverės ir pan.
Suraskite kliniką
Tiesiog laikykite skanėstą ir padėkite jį prie savo šuns nosies, kad pradėtumėte treniruotis „žiūrėk mane“. Tada lėtai traukite skanėstą prie veido ir sustokite, kai grėsmė yra šalia jūsų nosies. Pasakykite „stebėkite mane“ ir apdovanokite savo šuniuką.

šunų dresūra – „Žemyn“ yra sudėtinga komanda, kurią reikia išmokyti, tačiau ji puikiai tinka jūsų šuniui. Jis ne tik atrodo mielas, bet ir svarbus, kai jūsų šuo per daug susijaudina.
Laikykite priešais savo šuniuką stipraus kvapo skanėstą ir palaukite, kol jis užuos. Kai jie tai padarys, nuneškite skanėstą ant grindų ir jūsų šuo galiausiai paseks. Kai jų pilvas yra ant grindų, pasakykite „žemyn“ ir duokite skanėsto.

šunų dresūra – Neabejotinai pati svarbiausia komanda, kurią reikia išmokyti savo šunį, „pasilikti“ pravers kasdien. Dėl jų ir kitų saugumo „išlikti“ reikia mokyti ankstyvame amžiuje.
Norėdami to išmokyti, tegul jūsų šuo pradeda sėdėti. Tada lėtai atsitraukite nuo savo šuns. Jei jis ar ji juda link jūsų, pasakykite „ne“ ir leiskite jiems atsisėsti. Kai jie sustos, pasakykite „pasilikti“. Tada apdovanokite ir pasakykite „ateik“.

šunų dresūra – Panašiai kaip „pasilikti“, „laukti“ vartojama būtent tada, kai žmonės įeina pro jūsų namų duris. Nesvarbu, kaip gerai elgiasi jūsų šuo, jis greičiausiai susijaudins, kai kas nors įeis į jūsų namus, tačiau svarbu, kad jis nesiveltų į jus ar jūsų svečius.
Norint išmokyti „laukti“, geriausia, kad jūsų šuniuką mokytų du žmonės. Tegul vienas išeina už durų į savo namus, o kitas lieka viduje su savo šunimi. Lauke esantis žmogus turėtų atidaryti duris. Kai jūsų šuo pradeda judėti link durų, viduje esantis asmuo turėtų pasakyti „palauk“, kai lauke esantis asmuo uždaro duris.
Pakartokite tai kelis kartus ir apdovanokite savo šunį, kai jis nejuda link durų.

šunų dresūra – Jūsų šuns saugumui „ateik“ turėtų būti viena iš pirmųjų komandų, kurias jį išmokysite. Gali išgelbėti jų gyvybę, jei jie pradės bėgti ar pateks į nesaugią zoną.
Jei norite „ateik“, tiesiog pririškite šunį prie pavadėlio ir ištarkite komandą, o lengvai traukite jį už pavadėlio. Kai jis ar ji ateis pas jus, apdovanokite juos skanėstu. Ši kryptis užtruks kelias dienas iš eilės, todėl būkite kantrūs.

šunų dresūra – Jei norite, kad jūsų balduose nebūtų plaukų, „išjungti“ gali būti naudinga komanda. Net jei jūs neprieštaraujate gulinčiam šuneliui, kiti gali, jei atsinešite savo šunį į namus. Dėl šios priežasties „išjungta“ yra mandagumo komanda.
Laikykite skanėstą kumštyje ir padėkite jį prieš savo šuns nosį. Jie stengsis tai gauti, bet laikyk kumštį suspaustą. Kai jie galiausiai atsitraukia, pasakykite „išjungti“ ir padovanokite jiems skanėstą. Praktikuokite erdvėje su baldais, kad padėtumėte asociacijai.

šunų dresūra – Esminė komanda „numesk“ padeda apsaugoti šunį nuo savęs ir jūsų vertingų daiktų. Ypač jauniems šuniukams ši komanda gali padėti sutaupyti daug namų apyvokos daiktų.
Norėdami išmokyti šios komandos, jums reikės dviejų vienodų šunų žaislų. Duokite savo šuniukui vieną žaislą ir leiskite jam žaisti su juo. Tada paskambinkite jiems ir palaikykite naują žaislą. Pasakykite „numesk“ ir duok jiems naują žaislą, kai tik jie numes kitą. Tai galima padaryti ir su žaislu bei skanėstu.

„Palik“ – tai komanda, kurią reikia atlikti pasivaikščiojant. Šunys yra smalsūs padarai ir kartais gali įsivelti į tai, ko neturėtų – čia atsiranda „palikti“.
Laikykite du skanėstus, po vieną kiekvienoje rankoje. Parodykite savo šuniui vieną iš skanėstų ir užmerkite ranką – kitas skanėstas turi būti paslėptas už nugaros. Laikykite jam ar jai parodytą skanėstą kumštyje ir palaukite, kol jie praras susidomėjimą, sakydami „palik“.
Kai jie atsitrauks nuo originalaus skanėsto, duokite jiems skanėstą, kurį slėpėte.

šunų dresūra – Universali komanda „ne“ apsaugos jūsų šunį nuo bėdų. Naudokite šią komandą bet kuriuo atveju, kai matote, kad jūsų šuniukas pradeda įsivelti.
Norėdami išmokyti šios komandos, pririškite šunį prie pavadėlio ir padėkite skanėstą ant grindų. Nuveskite šunį link skanėsto ir, kai tik jis nueis jo uostyti, pasakykite „ne“ ir šiek tiek patraukite pavadėlį link savęs. Palepinkite savo šuniuką ir kartokite tai dažnai.

šunų dresūra – Ši komanda bus naudojama kasdien su jūsų šuniuku. Tinkami vaikščiojimo įpročiai susiformuoja, kai šunys yra jauni, ir jiems reikia daug dėmesio skirti.
Norėdami išmokyti „kulno“, išveskite savo šunį pasivaikščioti ir periodiškai pasakykite jam „sėdėti“. Išimkite skanėstą ir parodykite jį savo šuniui, tada pradėkite vaikščioti. Laikykite šuniuką tvirtai pririštą prie pavadėlio ir skanėstą laikykite virš jo galvos. Nuolat sakykite „kulnas“ ir duokite jiems skanėstą.

šunų dresūra – Galite pasirinkti žodį, kurį norite susieti su jūsų šuns verslu užsiimti lauke, bet kad ir ką pasirinktumėte, jis bus naudojamas daugelį metų.
Norėdami išmokyti savo šunį namuose, dažnai išveskite juos ir kiekvieną kartą, kai išeinate į lauką, pasakykite žodį, kuriuo norite nurodyti, kad laikas eiti („eik šlapintis“, „eik į puodą“, „lauke“ – bet kas).
Tada, kai jie bus lauke ir atliks savo reikalus, susijaudinkite ir pavaišinkite juos skanėstais. Šis procesas užtruks keletą mėnesių.

šunų dresūra – Tai gali būti naujovė, bet kartais ir naudinga komanda. Jei norite, kad jūsų šuo ką nors paimtų, naudokite šią komandą.
Norėdami to išmokyti, tiesiog paimkite vieną mėgstamiausių savo šuns žaislų ir skanėstą. Laikykite žaislą priešais savo šunį, pasakykite „paimk“ ir duokite šuniukui skanėstą, kai jis paims žaislą.

šunų dresūra – Lygiai taip pat, kaip ir žmonėms, vaikams, liepimas šuniukui eiti miegoti gali būti naudinga komanda. Svarbu, kad tai būtų apdovanojimas, o ne bausmė.
Pririškite savo šunį prie pavadėlio ir veskite jį ten, kur norite laikyti „lova“. Tai turėtų būti vieta, kur jie eis miegoti ir atsipalaiduoti. Kai jūsų šuo guli lovoje, pasakykite „lova“ ir duokite jam skanėsto.

šunų dresūra – Nepriklausomai nuo jūsų šuniuko dydžio, jis tam tikru momentu įsipainios į pavadėlį. Vaikščiojant tai nutinka dažnai ir gali būti nepatogu atšaukti, jei jūsų šuo nėra tam išmokytas.
Norėdami išmokyti juos peržengti pavadėlį, apvyniokite jį aplink priekinę leteną. Tada lėtai padidinkite kilpą ir patraukite ją link savęs. Jūsų šuo pakels leteną ir, kai pavadėlis nutrūks, duokite jam pavadėlį ir energingai ištarkite „pavadas“. Kartokite tai dažnai.

šunų dresūra – Tai, kad jūsų šuo įkiša letenas į jūsų glėbį, yra mielas triukas, kurį jis gali išmokti. Tai taip pat naudinga, kai jų letenos yra nešvarios ir jas reikia išvalyti.
Sėdėkite ant kėdės, kad išmokytumėte šio triuko. Paimkite skanėstą ir padėkite ranką ant kelių. Nuolat padrąsinkite savo šuniuką glostydami jums glėbį ir sakydami „apleistas“ – galiausiai jis iškels letenas. Kai jie tai padarys, dosniai apdovanokite juos.
Šio triuko bus sunku išmokyti, jei jūsų šuo žino, kad nešokinėtų ant žmonių, todėl būkite pasiruošę sunkiai treniruotis.

Kita pusiau smagi komanda „kalbėk“ taip pat gali padėti surasti jūsų šuniuką, jei jis yra lauke be pavadėlio arba slepiasi namuose.
Norėdami išmokyti „kalbėti“, turėsite stebėti savo šunį. Pabandykite kiekvieną kartą, kol jie loja, pasakykite „kalbėk“, o tada padovanokite jiems skanėstą. Svarbu kiekvieną kartą garsiai pasakyti „kalbėk“ – kitaip jūsų šuniukas gali atsitiktinai supainioti lojimą su komanda.

Kai jūsų šuo mokės „kalbėti“, jis galės išmokti „tyliai“. Tai gali būti naudinga komanda, jei jie per daug loja ir yra įkyrūs.
Norėdami išmokyti „tyliai“, paprašykite savo šuns „kalbėti“, o tada labai garsiai ištarkite „tyliai“ virš jo žievės. Kai jie nustos loti, padovanokite jiems skanėstą ir būkite ypač laimingi. Pakartokite tai kelis kartus per dieną, kol jie prigis.

„Shake“ yra smagus triukas išmokyti savo šunį. Jis neturi daug praktinės naudos, tačiau tai yra smagi komanda, kurią reikia mokyti ir smagiai leisti laiką.
Norėdami išmokyti „purtyti“, tiesiog leiskite šuniui sėdėti. Tada paimkite jų leteną sakydami „shake“ ir padovanokite skanėstą. Palaikykite dvi sekundes, dar kartą pasakykite „shake“ ir duokite jiems dar vieną skanėstą.

Išskyrus kai kurias išimtis, šunys gali mėgautis pasivažinėjimu automobiliu, jei juos išmokysite. Skanėstai, žaislai ir patogi erdvė gali papildyti puikią kelionę (net jei tai yra veterinaras).
Norėdami išmokyti šunį sėsti į automobilį, išveskite jį į lauką su pavadėliu ir turėkite lengvai pasiekiamą automobilio bagažinę ar duris. Tada įdėkite skanėstą į norimą svetainės zoną ir pasakykite „automobilis“. Jūsų šuniukas turėtų įšokti tiesiai ir po kelių pasivaikščiojimų suprasti, kada laikas pasivažinėti.

Nieko nėra smagiau nei glaustis su savo šuniuku ir kasyti jo pilvą. Tai smagus būdas užmegzti ryšį su savo šuniuku, bet taip pat padeda įgyti jų pasitikėjimą.
„Pilvas“ mokomas pirmiausia nuleidus šunį „žemyn“. Tada su skanėstu rankoje parverskite šunį ant šono. Perkelkite skanėstą į jų galvos šoną, tuo pačiu skatindami juos gulint. Tada toliau judinkite skanėstą į šoną sakydami „pilvas“.
Su šiomis komandomis jūsų šuo puikiai pradės. Svarbu pradėti mokyti šių komandų kuo greičiau, kad jūsų šuniukas ir jūs būtume pasiruošę mylėti visą gyvenimą. Tai pagerins jūsų šuns psichinę sveikatą ir gebėjimą bendrauti.
Be psichinės sveikatos, mes, Gallant, manome, kad pasiruošimas fizinės sveikatos problemoms taip pat yra atsakingos nuosavybės dalis. Sužinokite apie šį procesą ir padėkite savo šuniukui gyventi su meile visą gyvenimą.

Šunų dresūra: kaip visiškai išmokyti savo šunį
Ar esate pasirengęs pradėti dresuoti savo šunį ar šuniuką? Tinkamas mokymas ir socializacija yra pagrindiniai jūsų šuns poreikiai. Svarbu kuo greičiau pradėti mokyti savo šunį sėdėti, pasilikti, ateiti, eiti į dėžę ir eiti į lauką. Ir tikėkite ar ne, tai galite padaryti patys kaip pradedantysis.
Iš pradžių šunų dresūra gali atrodyti gana sudėtinga, ypač jei tai jūsų pirmasis šuo. Tiesa ta, kad jūsų šuns dresūra yra labai didelis projektas. Jei imsitės žingsnis po žingsnio, užduotis bus daug mažiau bauginanti. Štai keletas informacijos, kuri padės jums pradėti:

[wpsm_list type=”arrow” gap=”small”]
- Pradėkite šunų paklusnumo programą: prieš pradėdami dresuoti savo šunį sužinokite, kaip nustatyti pagrindinius pagrindus.
- Treniruokite savo šunį naudodamiesi žaidimais: dresuoti šunį turėtų būti smagu! Visi žino, kad išmokti lengviau, kai gerai leidžiate laiką, todėl pabandykite įtraukti kai kuriuos žaidimus į savo šuns dresūros režimą.
- Šešios savaitės gerai išmokytam šuniui: Naudodami šį tvarkaraštį kaip vadovą galite išmokyti savo šunį pagrindinių dalykų per maždaug šešias savaites.
- Teigiamas sutvirtinimas: Yra daug skirtingų šunų dresavimo būdų, tačiau dauguma šunų specialistų sutinka, kad teigiamas būdas yra geriausias tiek šuniui, tiek dresuotojui.
[/wpsm_list]
Mokymas namuose ir dėžių mokymas
Nebent planuojate laikyti savo šunį lauke (o kai kurie iš mūsų tai daro, nes tai nerekomenduojama), turėsite išmokyti savo šunį, kur jį pašalinti. Todėl dresūra namuose (taip pat vadinama namų laužymu arba puoduko mokymu) yra vienas iš pirmųjų dalykų, kuriuos reikia atlikti su savo šunimi. Dėžės mokymas gali būti labai naudinga mokymo proceso dalis. Tai apima mokymą namuose ir daugelį kitų mokymo sričių:
[wpsm_list type=”arrow” gap=”small”]
- Dėstelių dresūra šunims ir šuniukams: čia yra pagrindai, kaip išmokyti šunį ar šuniuką priimti ir net mėgautis dėžute. Tai ne tik padės laužyti namus, bet ir suteiks jūsų šuniui savo vietą.
- Kaip dresuoti savo šunį namuose: dresuoti namuose nėra taip sudėtinga, tačiau tai nereiškia, kad tai lengva. Nuoseklumas ir kruopštumas yra esminiai dalykai laužant namus.
- Nuolankus / susijaudinęs šlapinimasis šunims: jei jūsų šuo vis dar patenka į nelaimingus atsitikimus namuose, tai gali būti daugiau nei paprasta namų laužymo problema. Jūsų šuo gali šlapintis iš susijaudinimo arba norėdamas išreikšti nuolankų elgesį.
[/wpsm_list]
Šunų ir šuniukų dresūra prie pavadėlio
Kiekvienas šuo turi išmokti vaikščioti su pavadėliu. Be to, kad daugumoje vietovių galioja pavadėlio įstatymai, kartais šunį pririšus pavadėliu reikia laikyti jo paties saugumui. Išmokite supažindinti savo šunį ar šuniuką prie pavadėlio, tada išmokykite jį taisyklingai vaikščioti su pavadėliu net šalia jūsų važiuojant dviračiu. Laisvas vaikščiojimas su pavadėliu išmoko jūsų šunį netempti ir nelįsti, kai jis yra už pavadėlio, todėl patirtis bus malonesnė tiek jums, tiek jūsų šuniui.
Kaip socializuoti šunis ir šuniukus
Socializacija reiškia šuniuko ar suaugusio šuns mokymą priimti naujus žmones, gyvūnus ir įvairias vietas, atskleidžiant jam šiuos dalykus. Socializuotiems šunims rečiau kyla elgesio problemų, o kiti paprastai juos mieliau priima. Socializacija taip pat gali padėti išvengti baimių ir fobijų vystymosi.
Esmė ta, kad bendraudamas su savo šunimi ar šuniuku jis taps laimingesnis, geriau besielgiantis šuo.
Klikerių treniruotės šunims
Klikerių dresūra, įprasta teigiamo pastiprinimo forma, yra paprastas ir efektyvus šunų dresūros metodas. Nors vis tiek gerai mokyti savo šunį netreniruojant klikerių, daugelis žmonių mano, kad tai naudinga. Treniruodami klikerį galite lengvai ir efektyviai išmokyti savo šunį visų pagrindinių ir sudėtingesnių komandų ir gudrybių. Greitai ir lengva išmokti dresuoti savo šunį paspaudimu
Pagrindinės komandos ir linksmi gudrybės
Yra keletas pagrindinių šunų dresūros komandų ir šunų gudrybių, kurias turėtų žinoti kiekvienas šuo, pavyzdžiui, ateik, kalbi, numesk, pasilik, atsitrauk ir tt Pagrindinės komandos suteikia šuniui struktūrą. Be to, jie gali padėti jums įveikti įprastas šunų elgesio problemas ir apsaugoti jūsų šunį.
Kas gali būti smagiau nei parodyti šaunius savo šuns triukus?! Šunų triukai yra puikus būdas pakelti šuns dresūrą į kitą lygį ir suteikti šuniui psichinės stimuliacijos.
Tikrinimo veiksmai ir trikčių šalinimas
Įrodymas yra paskutinis žingsnis mokant šunį elgtis bet kokiam naujam elgesiui. Sužinokite, kaip įrodyti savo elgesį, kad jūsų šuo būtų toks pat paklusnus parke ar draugo namuose, jei jis yra jūsų svetainėje.
Atminkite, kad vien todėl, kad pasiekėte paskutinę treniruočių stadiją, dar nereiškia, kad elgesio problemų neatsiras. Sužinokite apie dažniausiai pasitaikančias šunų elgesio problemas ir kaip su jomis kovoti. Šie vadovai padės naršyti šioje mokymo proceso dalyje:
[wpsm_list type=”arrow” gap=”small”]
- Tikrinimo elgesys: Praktikuokite elgesį įvairiose situacijose su skirtingu išsiblaškymo lygiu. Be patikrinimo jūsų šuo gali gerai elgtis jūsų svetainėje, tačiau atrodo, kad pamiršta visą savo dresūrą, kai yra už namų.
- Išmokykite savo šunį savikontrolės: Šis metodas moko jūsų šunį, kad niekas gyvenime nėra nemokama, bet jis turi užsidirbti tokius dalykus kaip maistas ir dėmesys paklusdamas.
- Dažnos šunų elgesio problemos: Suprasdami galimas elgesio problemas, galite jas aptikti ir išspręsti, kol viskas tampa nekontroliuojama.
- Šuns elgesio valdymas ir šunų dresūra: Nors šunų elgesio valdymas ir šunų dresūra yra du skirtingi dalykai, jie vienas kito nesuderina. Elgesio valdymas yra svarbi bet kurios šunų mokymo programos dalis.
[/wpsm_list]
Išplėstinė šunų dresūra
Kai jūsų šuo įvaldys visus pagrindus, galite apsvarstyti galimybę pereiti prie sudėtingesnių gudrybių. Ši veikla padės išlaikyti jūsų šunį aktyvų, tinkamą ir protiškai stimuliuojamą. Be to, jie padės sustiprinti ryšį, kurį dalijatės su savo šunų kompanionu.
Atminkite, kad mokymas yra nuolatinis procesas. Jūs niekada nebūsite visiškai baigtas. Svarbu visą savo šuns gyvenimą tęsti paklusnumo mokymą. Žmonės, kurie išmoksta kalbos būdami jauname amžiuje, bet nustoja kalbėti ta kalba, sendami gali daug ką pamiršti. Tas pats pasakytina ir apie jūsų šunį: naudokite jį arba pameskite. Vykdydami net pačias paprasčiausias gudrybes ir komandas, jie išliks švieži jūsų šuns mintyse. Be to, tai puikus būdas praleisti laiką su savo šunimi.

-
Cozzzy minky guolis su bortais (kauliukai) įv. dydžių€32,99 – €62,99
-
Cozzzy minky apvalus guolis (chaki spalva) 45cm€35,99
-
Cozzzy apvalus minkštas guolis (smėlio spalva) 45cm€35,99
-
Biocos apsauginis balzamas augintinių nosims€6,89
-
TRIXIE Skudo Boksas Augintiniui įv. dydžiai€29,99 – €139,99
-
MP BERGAMO BRACCO 90 CAR CARRIER Tvirtas Boksas Gyvūnų Pervežimams 90x51x60€89,99
-
Transportavimo Narvas Gulliver šunims ir katėms, įv. dydžių€23,89 – €34,89
-
Transportavimo narvas boksas šunims ir katėms įv. dydžių€17,99 – €23,99
-
Aliumininis Transportavimo Narvas Į Automobilį įv. dydžiai€139,99 – €189,99
Kaip drausminti šuniuką be bausmės
Šuniukai mieli. Jūsų naujas šuniukas, be abejo, yra pats mieliausias.
Bet žinote, kas nėra miela?
Jūsų naujas šuniukas naikina jūsų mėgstamus batus. Jūsų naujas šuniukas atlieka savo reikalus jūsų lovoje. Jūsų veidas, pamačius, ką naujas šuniukas padarė su jūsų batais ir lova.
Ar jūsų šuniukas yra tobulas angelas tol, kol esate matomas, bet velnias iš jo išlenda, kai jūsų nėra šalia? Na, o Petcube pet cam dėka galite juos stebėti net išėję iš kambario.
Galbūt manėte, kad drausmė skirta tik vaikams, bet paaiškėjo, kad jei norite šunų kompaniono, su kuriuo galėtumėte gyventi, turėsite užsidėti (šuniuko) tėvų kepurę ir išmokti drausminti savo šunį.
Tačiau prieš pradėdami skirkite šiek tiek laiko, kad įsitikintumėte, jog pasirinkote geriausią metodą. Išmokę šunų drausmės pagrindus, būsite pasirengę kaip profesionalas pradėti pažaboti šį blogą šuniuko elgesį!

kaip tinkamai drausminti šuniuką
Pagrindinis šuniuko mokymas
Jei manote, kad jūsų šuniuko problemos jus užvedė prie pavadėlio, jūs ne vieni! Laimei, tokį elgesį galima lengvai pažaboti, jei teisingai apdovanosite ir nubausite savo šuniuką. Vėliau mes išsamiai aptarsime kai kurias svarbiausias problemas, bet pirmiausia pradėkime nuo pagrindinių šuniuko drausmės, ką daryti ir ko ne, apžvalgos.
5 žingsniai, kaip drausminti šuniuką be bausmės
Jei Skipui antradienį buvo liepta neloti ant kaimynų, bet trečiadienį nuspręsite leisti jam slysti, jūsų šuniukas bus sutrikęs ir neišmoks norimo elgesio. Pasidavimas jiems „tik šį kartą“ sustiprins neigiamą elgesį, todėl šuniuko problema išliks šuns problema (ir išliks jūsų problema).
Spręskite problemą tik tuo atveju, jei užklupote savo šuniuką. Šuniukas, kramtęs pro širmos dureles, nesupras, kad esate tuo nepatenkintas, kai po dešimties minučių jį pabarsite. Galite stebėti savo šuniuką nuotoliniu būdu naudodami Petcube – naminių gyvūnėlių kamerą, kuri transliuos jūsų balsą, jei užfiksuosite jį prie ekrano durų.
Tvirtas jūsų „ne“ signalizuoja jūsų šuniukui, kad jo elgesys yra netinkamas, tačiau šaukimas ar fizinė agresija jį tiesiog išgąsdins. Šunys nesupranta, kad šie atsakymai yra nukreipti į tam tikrą elgesį, o interpretuoja juos kaip grėsmę sau.
Tai gali priversti jūsų šunį jūsų bijoti, o tai yra priešinga tam, ką jūs bandote pasiekti. Tai taip pat gali priversti jūsų šuniuką jaustis taip, lyg jie niekada negalėtų suklysti, todėl jie nerimauja dėl jūsų reakcijos. Geriausias būdas išreikšti savo nepritarimą yra balsavimas arba fizinis pašalinimas, pavyzdžiui, išvesti šunį į lauką. Geri šuniuko tėvai ir dresuotojai turėtų parodyti savo autoritetą neprarasdami šaltumo.
Tarkime, kad nesate tikri dėl savo mokymo metodų. Tokiu atveju galite gauti eksperto konsultaciją kelyje naudodami „Online Vet“, kad išsiaiškintumėte savo susirūpinimą dėl elgesio, sveikatos, mitybos ir kitų su augintiniais susijusių klausimų.

Atgrasyti nuo blogo šuniuko elgesio yra taip pat svarbu, kaip apdovanoti už gerą. Pagirti skanėstai, glostymas ar žaidimo laikas yra teigiami būdai apdovanoti savo šuniuką už gerą elgesį. Kai jūsų šuniukas daro tai, kas jums patinka, duokite jam skanėsto, paglostykite ir tiesiog pagirkite.
Teigiamas pastiprinimas padeda jiems suprasti, ko iš jų norite. Jūs netgi galite naudoti spragtelėjimą arba žodinį signalą, pvz., „taip! kad jie žinotų, kad kažką padarė gerai. Ar Dixie nustojo loti, kai liepei jiems sustoti? Eik, Dixie! Padovanok jai skanėstą. Ar Duke’as išėjo į puodą lauke? Tai nuostabu! Pasakyk jam, koks jis geras berniukas.

Pasirodo, kad laikas pasibaigia ne tik išdykusiems vaikams! Išdykę šuniukai taip pat gali mokytis iš skirtojo laiko arba „izoliacijos“. Laikas yra veiksmingiausias, kai naudojamas reaguojant į elgesį, pvz., šokinėjimą ant žmonių, gniaužimą, burnojimą ir kai kurias agresijos formas.
Profesionalų patarimas: geriausias būdas drausminti savo šunį pertraukomis – duoti jam kokį nors žodinį ženklą, kurį galite švelniai pasakyti (pvz., „Oi!“) ir tada arba išeiti iš kambario (jei esate vienas) arba vesti. į vietą, kur jie bus atskirti nuo kitų žmonių ir šunų. Dėžės taip pat gali būti veiksmingos skirtojo laiko tarpai. Idealiu atveju skirtasis laikas neturėtų trukti ilgiau nei kelias minutes.

Klaidingi šuniukų drausminimo būdai
Nenaudokite fizinių bausmių
Nors anksčiau tai buvo skatinama išmokyti šunį, kas yra „gaujos lyderis“, tai nėra pati veiksmingiausia dresavimo priemonė. Kai naudojate fizines bausmes, siunčiate savo šuniui žinią, kad agresija yra priimtina bendravimo forma. Jei nenorite, kad jūsų šuo įkąstų, nubauskite jį už įkandimą. Bausmė gali sukelti tik baimę, nerimą ir agresiją.
Agresijos naudojimas moko agresijos, ir nors smūgis į nosį ar „Scruff Shake“ gali priversti Roverį sustabdyti probleminį elgesį, per daug tokios bausmės gali paversti jį iš neklaužada šuniuko rimtų problemų turinčiu šunimi.
Be to, ekspertai pradeda atgrasyti nuo tokių drausminimo metodų, kaip apykaklės trūkčiojimas ir elektrinės tvoros, naudojimo, nes jie nesugeba sukelti ilgalaikių elgesio pokyčių. Elektrinė tvora gali atgrasyti šunį, tačiau taip pat gali sukelti jiems pernelyg didelį nerimą.

Nežiūrėkite žemyn, nevilkite ir nelaikykite savo šuniuko
Elgesys, skirtas grasinti, išmokys jūsų šunį bijoti ar mesti jums iššūkį, o fizinė manipuliacija paskatins jį gintis. Nė vienas iš būdų neduoda rezultato, kurio trokštate, ir net jei dėl šių metodų jūsų šuniukas dabar bus nuolankus, jie gali sukelti užgniaužtą agresiją, kuri gali pasireikšti vėliau. Problema ta, kad visi šunys, net ir geriausiai dresuoti ir gerai besielgiantys šunys, turi lūžio tašką.
Nerėk ir nerėk
Kaip barai savo šuniuką? Šuniukai mokosi iš signalų, kuriuos jiems duodame, todėl jei mūsų balso tonas atrodo pernelyg nerimastingas arba nevaldomas, jie savo ruožtu taps nerimastingi ir hiperaktyvūs. Atrodo logiška, kad jūsų šuniukas būtų dėmesingesnis jūsų komandoms, jei jos yra garsios ar piktos, tačiau šunų dresuotojai rekomenduoja naudoti ramų, bet tvirtą toną.

Dažnos šuniuko elgesio problemos (ir sprendimai!)
Šokinėjimas ant žmonių ar jų graužimas, netinkamas lojimas, tuštinimasis ar šlapinimasis patalpoje, baldų ar kitų namų apyvokos daiktų kramtymas – tai tik keletas šuniuko problemų, su kuriomis esate susipažinę kaip šuniuko tėvas (arba galite to tikėtis). Tai yra viena iš šuniuko auklėjimo dalių, kuri gali būti labiau varginanti nei linksma.
Štai keletas dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuriomis susiduria nauji šuniukų tėvai, kaip jūs, ir ką su jomis daryti:

Lojimas, verkšlenimas ir kitoks vokalizavimas yra natūralūs šunims, ypač šuniukams. Tačiau per didelis lojimas ir erzina, ir netinkamas. Kaip ir maži vaikai, šunys balsu perduoda įvairias žinutes. Spręsdami apie vokalizavimą, pirmiausia apsvarstykite galimą priežastį, o tada atitinkamai pasirinkite atsakymą.
Šuniukai gali garsiai išreikšti nuobodulį, susijaudinimą, nerimą, atkreipti dėmesį, perspėti arba reaguoti į kitus šunis. Priklausomai nuo priežasties, veiksmingiausias būdas sustabdyti šuniuko lojimą yra griežtas papeikimas („Ne“) arba dėmesio sulaikymas. Jei priežastis nuolat yra nuobodulys, apsvarstykite galimybę investuoti į naminių gyvūnėlių fotoaparatą su skanėstų dozatoriumi, kad nuotoliniu būdu pralinksmintumėte savo naująjį bičiulį, kai gyvenimo reikalavimai jus atitolina.

Įkandimas ir įkandimas dažnai nėra agresyvūs. Dažniausiai šuniukai naudoja savo burną kaip įrankį tyrinėti savo pasaulį, tačiau jei tai nebus patikrinta, jūsų šuniukas gali išmokti pavojingo elgesio.
Kaip augintinio tėvas, niekada neturėtumėte reaguoti į gnybimą trūkčiodami ranka, nes tai skatina šuniuką tęsti „žaidimą“. Verčiau atsakykite aiškiai sakydami „ouch“ ir švelniai atitraukdami jo burną nuo rankos. Jei jūsų šuniukas nesiliauja, galite švelniai apversti jį ant nugaros ir laikyti, kol nusiramins.
Tikslas yra išmokyti savo šuniuką, kad žindymas gali pakenkti ir kad tai neduos jam nieko teigiamo. Žaisdami su šuniuku stenkitės nedėti rankų jam į burną, nes tai gali paskatinti jį gnybti.

Kaip ir lojimas, taip ir kramtymas yra natūralus šunų elgesys. Problema kyla, kai jie kramto dalykus, kurių neturėtų būti. Šuniukams tai dažniausiai atsiranda dėl dantų dygimo arba smalsumo, o nuobodulys ar nerimas gali paskatinti šunis kramtyti bet kuriuo gyvenimo etapu.
Nepriklausomai nuo priežasties, tikriausiai norite sužinoti, kaip priversti savo šunį nustoti kramtyti viską, ką matote. Geriausias sprendimas yra pirmiausia signalizuoti savo šuniukui tvirtu įsakymu, kad jos elgesys netinkamas, o tada duoti jam ką nors gražaus kramtyti vietoj jūsų sofos – kaulinis ar kramtomas žaislas turėtų pasitarnauti.

Oi, tavo šuo tavęs pasiilgo – tai miela! Kol grįžęs namo pamatysi, kad tavo baldai sugraužti, o kaimynai skundžiasi, nes jis visą dieną lojo. Jei jūsų šuo tampa „blogu šuniuku“, kol jūsų nėra, tai gali būti dėl atsiskyrimo nerimo. Tokiu atveju šuo parodys nerimo požymius, kai ruošiatės išeiti, ir paprastai pradės veikti praėjus 15–45 minutėms po jūsų išvykimo.
Geros naujienos yra tai, kad toks elgesys paprastai mažėja, kai jūsų naujasis šuniukas pradeda suprasti, kad jūs visada sugrįšite. Tuo tarpu tokie įrankiai kaip interaktyvios naminių gyvūnėlių kameros ar dėžės gali užtikrinti, kad jūsų pūkuotas draugas nepatirtų problemų, kol jūsų nėra.
Išvykęs šuo taip pat gali pakenkti sau – situacija, kurią realiame gyvenime vargu ar gali numatyti. Štai tada Petcube Emergency Fund gali būti nemenkas – naminių gyvūnėlių draudimo alternatyva, padengianti netikėtas veterinarijos gydytojo sąskaitas. Taigi, net jei atsitiks nelaimė, žinosite, kad pagalbos fondas jus apdraus.

Arba, liaudiškai kalbant, „vaikščioti į puodą namuose“. Iš visų šuniuko dresūros kliūčių tai neabejotinai yra labiausiai smirdantis – ir tikriausiai labiausiai trokštate įveikti. Geros naujienos yra tai, kad jūsų šuniuką galima gana nesunkiai išardyti, tačiau tam reikia tam tikros jūsų disciplinos.
Pirmas žingsnis yra nustatyti šuniuko rutiną, kada jis valgo ir kada išeina į lauką. Šunų virškinimo sistema yra gana reguliari, todėl galite tikėtis, kad jūsų šuniukas turės palengvėti per 5–30 minučių po valgio. Kitų „puoduko“ rutinos nustatymas ir laikymasis (pavyzdžiui, pirmas dalykas kiekvieną rytą) padės jūsų šuniukui išmokti jį išnešti į lauką.
Kol jūsų šuniukas visiškai nesugriuvo namuose, tinkama naudoti „dėžės laužymą“ kaip pusiaukelę, kol esate išėję iš namų. Jei jūsų šuniukas supranta, kad jo dėžė yra jo „tankis“, mažai tikėtina, kad jis suterš šią erdvę, todėl šuniuko laikymas dėžėje, kol esate toli nuo namų, yra puikus būdas išvengti nemalonių staigmenų grįžus.

Namų laužymo metu svarbu už gerą elgesį apdovanoti skanėstais ar pagyrimais, vengiant nusivylimo ar bausmės už nelaimingus atsitikimus. Jei jūsų šuniukas jau kako ar šlapinosi namuose, kol jį surasite, jis nesupras, kad barate jį už tokį elgesį.
Tačiau, jei pastebėsite juos tupinčius namuose, galite užkirsti kelią veiksmams, atitraukdami jų dėmesį šauktukais (“Aha!”) pakankamai ilgai, kad galėtumėte išvesti į lauką. Jei atkreipiate dėmesį, šuniuką netgi galite nuimti nuotoliniu būdu per Petcube.
Jei jūsų šuniukas nuolat šlapinasi ar tuštinasi namuose po kelių savaičių laužymo namuose, veterinarijos gydytojas turėtų jį apžiūrėti, kad patikrintų, ar nėra sveikatos problemų. Jūs netgi galite gauti veterinaro pagalbos internetu, naudodamiesi 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, 7 dienas per savaitę, kad į visus su gyvūnais susijusius klausimus būtų atsakyta vos keliais paspaudimais.
Geriausiai dresuotų ir drausmingų šunų rinkinys
Baigiamieji žodžiai
Šuniukai gali būti saujelė, tačiau laikantis tinkamos disciplinos, jūsų naujasis kailiukas gali išmokti įpročių, kad būtumėte laimingi ir saugūs. Naminių gyvūnėlių kameros, tokios kaip Petcube, dar labiau palengvina dresūrą, leidžia sustiprinti teigiamą elgesį ir užkirsti kelią neigiamiems poelgiams, suteikiant galimybę nuotoliniu būdu bendrauti su savo augintiniu, kad jis linksmintųsi ir išvengtų problemų. Sėkmės ir sėkmingų mokymų! Mūsų parduotuvėje rasite šunų prekių.
Leave a reply