Siamo kate – Karališkasis kačių pasaulio karalius

Siamo kate – Karališkasis kačių pasaulio karalius

Ar kada susimąstėte, kas yra karališkasis kačių pasaulio kačiukas? Žinoma, Siamo! Siamo katė šimtmečius džiaugėsi šiuo prabangiu ir karališku statusu.

Tiesą sakant, ankstyvoje pradžioje ši veislė buvo vadinama „karališka Siamo katė“, buvo manoma, kad šią katę laikė tik Siamo karališkosios šeimos nariai. Išeinantis, plepantis kačiukas garsėja nuostabiomis kūdikių mėlynomis akimis, stulbinamai didelėmis ausimis ir dailiu, raumeningu kūnu. Šios katės reikalauja daug meilės ir priežiūros, tačiau jos yra idealus kompanionas.

siamo kate
Siamo Kate

Pagrindinės Siamo kačių savybės

Siamo katė, taip pat plačiai žinoma kaip Meezer, yra dviejų skirtingų porūšių, abi kilusios iš tų pačių tolimų protėvių. Pirmasis yra modernus, standartizuotas arba „šou stiliaus“ Siamo, o tada yra originalus, tradicinis arba „seno stiliaus“ Siamo.

Šiuolaikinis Siamo gyventojas labai mažai primena originalų Siamo. Priešingai nei daug apvalesnė galva ir kūnas, nepaprastos šiuolaikinių Siamo kačių savybės yra nepaprastai pailgas ir liesas kūnas, plonos kojos, ilga, plona uodega ir trikampio formos galva su plačiomis ausimis . Akys yra migdolų formos ir yra magiškiausios, giliai kūdikio mėlynos spalvos. Kailis trumpas, blizgus ir dailus.

Abu stiliai turi tą patį smailų spalvų modelį. Smailus raštas yra dalinio albinizmo forma dėl tirozinazės (fermento, dalyvaujančio melanino gamyboje) mutacijos. Mutacinė šio fermento versija yra jautri karščiui ir neveikia esant normaliai kūno temperatūrai. Jis aktyvuojasi tik vėsesnėse odos vietose (žemesnėje nei 33 ° C).

Todėl šauniausios kūno dalys bus pigmentuotos tamsiau nei kitos, pavyzdžiui, galūnės ir veidai. Šie pigmentiniai taškai iš pradžių buvo labai tamsios spalvos, beveik juodi, tačiau šiandien jie taip pat gali būti šaltai pilki, šviesiai rudi arba alyviniai.

siamo kate picture
Siamo Kate Picture

Siamo katė

Ši tirozinazės mutacija taip pat sukelia nenormalius neurologinius ryšius tarp kačių akių ir smegenų. Todėl daugelis ankstyvųjų Siamo gyventojų turėjo kryžminių bruožų. Dėl selektyvaus veisimo šiandien kryžminių akių Siamo dažnis gerokai sumažėja.

Kas tiksliai lėmė šių skirtingų porūšių susidarymą? Daugelis veisėjų ir kačių parodų teisėjai ėmė teikti pirmenybę lieknesnei išvaizdai, kai veislės populiarumas pirmą kartą išaugo 1950–1960 m. Tai lėmė selektyvų veisimą, o tai dar labiau pakeitė išvaizdą. Tiesą sakant, devintojo dešimtmečio viduryje originalus stilius iš esmės išnyko iš kačių parodų. Tačiau kai kurie veisėjai, daugiausia iš theU.KK, toliau veisė ir registravo senojo stiliaus kates, gelbėdami jas nuo išnykimo.

Šiandien Tarptautinė kačių asociacija priima senojo stiliaus Siamo kaip mažiau ekstremalų tipą pagal naują Tailando veislės pavadinimą.

siamo kate image
Siamo Kate Image

Siamo kačių kilmė

Ši karališka, mistinė katė turi turtingą ir ilgą istoriją. Iš pradžių ji kilusi iš Tailando (anksčiau žinoma kaip Siam), ir manoma, kad ši veislė pirmą kartą pateko į Europą 1884 m
. Pirmieji duomenys apie Siamo kates, įskaitant jų aprašymą ir vaizdavimą, yra senovinių rankraščių rinkinyje „Tamra Maew “(„ Katės knygos eilėraščiai “). Manoma, kad scenarijai buvo parašyti XIV – XVIII amžiuje ir manoma, kad jie kilę iš Ajutajos karalystės.

Šiandien šios rašysenos saugomos Tailando nacionalinėje bibliotekoje, Britų bibliotekoje ir Australijos nacionalinėje bibliotekoje. Eilėraštyje „Tamra Maew“ Tailando katės apibūdinamos kaip retos kaip auksas, ir kiekvienas, kuriam priklauso ši katė, taps turtingas.

1884 m. Didžiosios Britanijos generalinis konsulas Edwardas Blencowe Gouldas iš Bankoko nusipirko veislinę kačių porą, kad padovanotų savo seseriai Lilian Jane Gould. Kačių pora Pho ir Mia užaugino tris Siamo kačiukus – Duen Ngai, Kalohom ir Khromata – kurie tais pačiais metais buvo parodyti su tėvais Londono „Crystal Palace Show“ parodoje.

Per ateinančius metus mėgėjai iš Tailando importavo daugiau kačių, kurios palaipsniui sudarė pagrindinį visos Siamo veislės veisimo baseiną JAV. Manoma, kad dauguma britų Siamo šiandien yra kilę iš maždaug vienuolikos pradinio importo. Kalbant apie theU.SS, pirmąją Amerikoje Siamo katę 1878 m. Padovanojo ponia Rutherford B. Hayes (pirmoji ponia devynioliktam JAV prezidentui). Konsulas Davidas Sticklesas, likusias dienas gyvenantis Baltuosiuose rūmuose.

semo kate picture
Semo Kate Picture

Siamo kačių asmenybės

Tarptautinė kačių asociacija apibūdina šiuolaikinę veislę kaip socialią, protingą ir žaismingą. Siamo katės yra labai prieraišios ir protingos, pasižyminčios išskirtine išeinančia prigimtimi. Jie ieško žmonių ir kitų kačių draugijos. Jie dažnai stipriai siejasi su savo mėgstamu žmogumi. Šie kačiukai yra labai balsingi ir pareikalaus jūsų dėmesio garsiais, žemu balsu. Ši žavinga savybė yra jų bendro slapyvardžio – Meezer – šaknis.

Dėl didelio troškimo bendrauti šios katės neretai tampa vienišos ir prislėgtos, jei ilgą laiką lieka vienos. Turėkite tai omenyje, jei ketinate Siamo katę laikyti augintiniu.

semo kate
Semo Kate

Sveikata ir priežiūra

Vidutiniškai Siamo gyvenimo trukmė yra apie 12,5 metų. Siamo ir Siamo kilmės veislių mirtingumas yra didesnis, palyginti su kitomis kačių veislėmis. Augliai, ypač pieno navikai, sukelia daugiausiai mirčių. Jiems taip pat yra didesnė virškinimo trakto problemų, plaučių infekcijų, kačių OCD, vestibuliarinės ligos ir kačių hiperestezijos sindromo rizika.

semo kates
Semo Kates

Siamo kačių įžymybės

Nors persų katė yra laikoma įžymybių žvaigžde kačių pasaulyje, Siamo pūlinukas dėl savo kilmės ir mistinės istorijos turi karališkąjį statusą. Natūralu, kad ten yra daug garsių Siamo kačių, ir mes pasirinkome:

  1. “Ta prakeikta katė!” „Disney“ 1965 m. vaidino Siamo katę, vardu DC.
  2. Sheila Burnford „Neįtikėtina kelionė“ parodė Tao, Siamo katė, viena iš trijų augintinių, kurie keliauja 250 mylių per Kanadą grįžti namo.
  3. Darby Conley „Get Fuzzy“ – tai Robo Wilco ir jo dviejų draugų nuotykiai: šuo Satchel Pooch ir Siamo katė – Bucky Katt.
  4. Lilian Jackson Braun ir GP Putnam sūnų „Katė, kuri…“ – tai 29 paslaptingų romanų serija, kurioje vaidina dvi Siamo katės, Koko ir Yum Yum, kurios kartu sprendžia paslaptis.
  5. Peterio Hewito „Garfildas: filmas“ vaidina Nermalį, Garfieldo draugą ir varžovą.
  6. Siamo katė pavaizduota ant „Blink-182“ albumo „Cheshire Cat“ viršelio.
siamo kate kaina
Siamo Kate Kaina

Greiti įdomūs faktai

  1. Apie Siamą sklando daugybė mitų. Kaip minėta anksčiau, šias kates dievino karališkosios šeimos nariai. Buvo tikima, kad mirus karališkosios šeimos nariui, tada Siamo gyventojai gaus mirusiojo sielą. Katė bus perkelta į šventyklą su tarnais, o visą likusį gyvenimą praleis prabangiai.
  2. Taip pat yra mitų, paaiškinančių kai kurias atskiras veislės savybes. Dėl kai kurių genetinių mutacijų tarp senų Siamo kačių dažnai buvo matomos sukryžiuotos akys ir sulenktos uodegos. Viena istorija pasakoja, kad katė turėjo pareigą saugoti karališkąją vazą. Jis suvyniotų uodegą aplink vazą ir žiūrėtų į ją taip intensyviai, kad akys būtų sukryžiuotos. Kitas mitas paaiškina, kad Siamo katėms išsivystė uodegos įlenkimai, nes jos ant uodegos laikė princesės žiedus, o kinkos neleido nukristi.
siamo katinas
Siamo Katinas

Veislės, gautos iš Siamo veislės

Siamo katė yra daugelio kitų kačių veislių, sukurtų kryžminant su kitomis katėmis, pamatų fonde. Kai kurios Siamo veislės yra Balio, Bengalijos, Birmos, Birmos, Havanos rudos, Colorpoint trumpaplaukės, Himalajų, Javos, Ocicat, Rytų trumpaplaukės, Rytų ilgaplaukės, Savanos, Sniego batai, Tailando katės, Tonkinės ir Mekongo Bobtail.

Balio, dar žinomas kaip ilgaplaukis Siamo, pasižymintis kailio ilgiu

semo kates picture
Semo Kates Picture

The history of Siamese cats is rich and mystical. In these kittens, something fascinating is impossible to describe in words. Their royal and graceful reputation is very important. However, it is their loving and loyal personality that makes us all here at Basepaws fall in complete love.

Mums bus malonu išgirsti jūsų mintis

Palikite atsakymą

Pet Home | Geriausia naminių gyvūnėlių parduotuvė šunims ir katėms
Logo
Pirkinių krepšelis